. 

 

 

       نمای سنگ ایناب                  نمای آلومینیوم کامپوزیت                    نمای چوب                         آتلیه طراحی نما                      

وود پلاست

وود پلاست

 

چوب پلاست به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد زمینه کاربرد آن بسیار متنوع و گسترده می باشد. محصولات تولیدی از این کامپوزیت ها مورد مصرف بخش های مختلفی از قبیل ساختمان سازی، دکوراسیون و روف گاردن (باغبام)، تراورس راه آهن، کشتی سازی (عرشه)، قالبهای پنجره و... می باشد.
وود پلاست ترکیبی از یک پلیمر طبیعی و یک پلیمر مصنوعی می باشد که به دلیل مقاومت بسیار زیاد و تنوع رنگی محصول و همچنین سبکی وزن آن کاربرد کنونی آن بیشتر به مواردی همچون تزئین کردن، روکش کاری کف حیاط، نمای ساختمانی و باغ بام (روف گاردن) مربوط می شود.
از آنجایی که کامپوزیت های چوب پلاست ترکیبی از الیاف طبیعی چوب به عنوان مهمترین و بیشترین عنصر تشکیل دهنده آن و مواد پلاستیکی با درصد کمتری نسبت به چوب می باشد. لذا می توان به خواص مورد نظر مصرف کننده از قبیل مقاومت در برابر آتش (عدم اشتعال و اصطکاک)، عایق صوتی مناسب، استحکام و عدم شکنندگی آن به سهولت، مقاومت بالا در برابر اشعه ماوراء بنفش (عدم رنگ پریدگی)، مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط مختلف آب و هوایی، قابلیت میخکوبی و اره کاری، مقاوم در برابر ترک و شکاف، مقاوم در برابر جوندگان موذی و همچنین جلبک، قارچ، انگل، ضد خوردگی و پوسیدگی و از همه مهم تر نصب راحت و آسان اشاره نمود. بنابراین چوب پلاست را میتوان جایگزین مناسبی برای چوب دانست.
لازم به ذکر است این محصول با در نظر گرفتن استانداردهای زیست محیطی ASTM و CFC و سازگار بودن با محیط زیست توانسته علاوه بر داشتن ظاهر و ترکیبی چوبین از معایب چوب طبیعی (باد کردن ، عدم طول عمر، و قیمت های کلان) مستثنی باشد.
پلاستیک در دماهای گوناگون دچار کشیدگی و انبساط می شود. افزودن چوب به پلاستیک، انبساط خطی را تا 50% و بیشتر کاهش می دهد. کاهش انبساط خطی حرارتی موضوعی مهم می باشد بویژه هنگامی که کامپوزیتهای چوب پلاستیک تغییرات اندکی را در برابر رطوبت از خود نشان می دهند چرا که پلاستیک به عنوان یک محافظ و عایق رطوبت را از چوب دور می سازد.
---------------------------------------------------------------------
کاربرد در نمای ساختمان:
یکی از مهم ترین قابلیت های وود پلاست در نمای ساختمان، علاوه بر زیبایی بی نظیر چوبی و همچنین استفاده منفرد و یا ترکیبی آن با انواع کامپوزیت ها، سنگ های نما، شیشه و ... ، نصب سریع آن با استفاده از ایجاد شبکه های زیرساز پروفیلی می باشد که این عامل علاوه بر محکم بودن آن این مزیت را نسبت به دیگر اقلام نما دارد که هیچ گونه پرچ یا میخ کاری بر روی محصول ایجاد نمی شود.
---------------------------------------------------------------------
کاربرد چوب پلاست در محوطه سازی:
چوب پلاست بر روی کف (کف حیاط، پارکینگ، پارک، پیاده رو، اسکله دریایی، کناره های استخر و ...) به صورتی قابل اجرا می باشد که هیچگونه نیازی به سیمان کاری یا سنگ کاری به منظور داشتن سطحی کاملا مسطح ندارد، ضمن اینکه عدم نیاز به هرگونه میخ کوبی بر روی سطح ، توانایی راه رفتن بدون کفش را بر روی آن مقدور ساخته است.
از دیگر محاسن آن می توان به مقاومت در برابر آب پاشی، کف پاشی (هرگونه استفاده از مواد شوینده)، و تردد خودرو به راحتی و بدون هیچگونه مشکلی اشاره کرد.
---------------------------------------------------------------------
چوب پلاست در باغبام (روف گاردن):
شرکت کهربا با داشتن کادری مجرب و طراحی بی نظیر در زمینه ساخت و اجرای روف گاردن و پارک سازی با وودپلاستهای متنوع در 4رنگ و سنگ کاری های زیبا، حامی سبز شما در این زمینه می باشد.
---------------------------------------------------------------------
کاربرد چوب پلاست در محوطه استخر:
یکی دیگر از مزایای wpc استفاده آن در کناره های استخر می باشد، کامپوزیت وود پلاست به دلیل سند شدن سطح آن مانع از سرخوردگی (چه زمانی که خیس یا خشک باشد) برخلاف سرامیک یا سنگ می شود، ضمن اینکه آب ریخته شده بر روی کامپوزیت از طریق شیارهای موجود در ساختار خاص آن ساکن و راکد نمی ماند و خارج می شود. در نتیجه مانع از جذب هرگونه میکروب و باکتری و قارچ می شود.
---------------------------------------------------------------------
چوب پلاست به عنوان سقف پوش، دیوارپوش و تراس:
داشتن نمایی چوبین، با به صرفه ترین قیمت در پروژه های مسکونی، اداری یا تجاری علاوه بر آراستگی زیبا و در اختیار داشتن طبیعت بی نظیر چوبی و یا ترکیبی از چوب پلاست، سنگ نما (تراورتن، آنتیک) و شیشه با بی نظیرترین و مدرن ترین طراحی دکوراسیون جلوه ای کاملا استثنایی و خیره کننده برای منزل، محل کار، شو روم، ادارات، لابی، تراس، حیاط منزل و فروشگاه شما می باشد.
---------------------------------------------------------------------
طریقه نصب چوب پلاست:
شبکه های پروفیلی زیرسازی شده به فاصله های 40cm از یکدیگر در زیر توسط کلیپس های مخصوصی به گونه ای چیدمان میشوند که وودپلاستها بر روی آن با فاصله ای کاملا یکسان و استاندارد، بدون هیچگونه لغزشی نصب می شوند. شایان ذکر است که این کامپوزیت (وود پلاست) توانایی چسبندگی و دریل کاری نیز دارد.