اضافه شدن قابلیت پیدا کردن آهنگ در گوگل از طریق ادای ریتم موسیقی

در سایت گروه تولیدی ایناب مطلب اضافه شدن قابلیت پیدا کردن آهنگ در گوگل از طریق ادای ریتم موسیقی مشاهده می کنید

حتما برای شما نیز پیش آمده که مدام یک آهن در ذهنتان تکرار ‌می‌شود اما ن‌می‌توانید نام و یا کلماتی از آن را به خاطر بیاورید.

اما خوشبختانه اخیرا شرکت گوگل قابلیتی جدیدی را ارائه کرده که به کاربر این امکان را ‌می‌دهد از طریق زمزمه کردن، خواندن آهنگ با سوت و یا ادا کردن ریتم موسیقی، آهنگ مدنظر خود را پیدا کند. در اینجا، گوگل با توجه به صوت ایجادشده توسط کاربر، آهنگ‌های نزدیک به آن را ارائه خواهد داد.

اسپیکر هوشمند گوگل Nest Audio رسما معرفی شد

کاربران دستگاه‌های مجهز به پلتفرم آی او اس ‌می‌توانند اپلیکیشن Google خود را اجرا و یا ویجت Google Search را باز کنند. سپس روی آیکون میکروفون تپ کرده و عبارت «What’s this song» را بگویند یا روی Search a song botton کلیک کنند. سپس صوت آهنگ را بین 10 تا 15 ثانیه زمزمه کنند.

استفاده از این ویژگی در گوگل اسیستنت نیز بدین صورت است که کاربر باید عبارت Hey Google, What’s this song» را ادا و سپس ریتم آهنگ مدنظر را زمزمه کند یا سوت بزند. در این جا، ‌می‌توان متون مربوط به موسیقی‌های نزدیک ارائه‌شده را انتخاب کرد.

و اما در خصوص نحوه عملکرد این ویژگی باید گفت که طبق اعلام گوگل، در این قابلیت از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی استفاده شده که صدای ایجادشده توسط کاربر را اسکن کرده و با توجه به آن، آهنگ‌های شبیه به آن را پیشنهاد ‌می‌دهند.

گوگل اعلام کرد که دلیل ارائه این قابلیت، درخواست‌های متعدد کاربران برای پیدا کردن آهنگ‌هایی بود که نامشان را ن‌می‌دانستند. طبق اعلام این شرکت، ماهانه حدود 100 میلیون درخواست در این رابطه ارائه ‌می‌شد.

 

The post اضافه شدن قابلیت پیدا کردن آهنگ در گوگل از طریق ادای ریتم موسیقی appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.

ممنون بابت بازدید از سایت nabmemari گروه تولیدی ایناب